Co si myslíte o počítači a informační technologii, který využívají hlavně děti? Myslím, že mnoho lidí tohle zatracuje. Protože když vidím třeba na hřišti, jak se nějaké maminky baví, že jim vadí rodiče, kteří nechají své děti hrát na počítači. Já ale patřím taky k těm rodičům, kteří dětem dovolí počítač, a ještě z toho mám radost, že se něco více přiučí. A musím říct, že v tom ani děti neomezují. Myslím si totiž, že každé dítě si zjistí, že ho to samo od sebe přestane bavit. Například můj syn je malý a chodí do školky. A on sám se v počítači vyzná opravdu dokonale a umí zacházet s weby i s webovými stránkami. Internet mu není cizí. Umí zacházet jak s počítačem taky s notebookem. A taky velmi často využívá mobil, kde má různé mobilní aplikace. S internetem ti rád hraje a já si myslím, že syn taky toho nevyužívá.

IT mnoho lidí využívá denně.

Nezneužívá to, že by se doma flákal. A neznamená to, že by se doma nudil. Taky si velmi dávám záležet na tom, aby byl syn akční a rád sportoval. Naštěstí syn, jak ví, že může být na počítači, jak chce, tak toho nevyužívá a chodí i ven. Myslím, že kdybych to sečetla, tak jestli je na počítači a na internetu tak hodinu denně. A já si myslím že je to naprosto optimální. Na to, že syn má šest let, tak skvěle ovládá jak internet a webové stránky tak celý počítač. A já jsem na něj hodně hrdá. Vůbec mu to nevyčítám.

IT je pro mě velmi kvalitní a přesná záležitost.

Navíc si myslím, že pak ve škole budu opravdu hodně napřed v učení. Protože díky počítači a kvalitním webům se syn naučil počítat jako druhák a vyzná se dokonale v mapách, že jsem se až divila. A to jen díky počítači a internetové technologii, že tam občas tráví čas a hraje si. Tady jde vidět, že se vyplatí škola hrou. Vždyť se škola hrou taky přeci doporučuje, takže proč by to nemohlo být přes počítač? Každému vyhovuje něco jiného, takže zatracovat počítač nebo notebook nemá podle mě vůbec žádný smyl. Spíše to dětem ublíží.