Rubriky
IT

Vznikají i přímo budovy pro IT

Myslíte si, že u IT společností je to tak, že koupí první volné prostory, které jsou, aby zde mohli svou firmu přestěhovat? Nemyslete si, že to funguje jedině tak. U IT společností se mnohem více setkáváme s tím, že se pro danou společnost staví rovnou celá budova, do které se poté celá firma nastěhuje tak, jak je to potřeba.

Je jasné, že když se staví celá nová budova, je potřeba dopředu zjistit, kolik kanceláří bude potřeba, aby se dalo něco takového zahrnout do plánu a od toho poté odvodit, jak velká budova ve výsledku bude muset vzniknout, aby všichni měli svou kancelář a nemuseli pracovat někde na chodbě.

počítač a káva

Nejen pro firmy dělající IT vznikají přímo celé budovy. I pro jiné společnosti často vznikají nové budovy, protože některé firmy jsou opravdu velké a potřebují mít co nejvíce prostoru. Je pro ně mnohem lepší, když se jim postaví celá nová budova, než když mají půl firmy na jedné straně města a půl firmy na druhé. Jsou také firmy, které mají svou firmu rozházenou po více městech a když je potřeba něco vyřešit, může to být náročné a zabere to mnoho času.

Skutečně je nejlepší, pokud má každá firma svou budovu, ve které může fungovat. Pokud se navíc dělá budova firmě na míru, je jasné, že bude navržena tak, aby zde nic nechybělo a aby jednotlivá oddělení, která spolu musí spolupracovat, byla co nejblíže u sebe, aby zaměstnanci nemuseli chodit příliš daleko a nedopadlo to tak, že místo toho, aby lidé pracovali, se budou flákat a trávit čas tím, že budou chodit nebo jezdit od jedné budovy ke druhé.

počítač na stole

Každá firma by měla zvážit, jestli by byla možnost zainvestovat do budovy, kterou bude využívat jen daná firma. Některým firmám, které jsou opravdu velké, se to rozhodně vyplatí. Co se týká firem menších, u těch jistě nebude problém pronajmout si v nějaké budově například patro. Větší firmy by ale měly zvážit raději budovu, protože to bude mnohem jednodušší, než je to teď.

Rubriky
IT

Jdeme s dobou

Znal jsem jednoho, který nedal na internet dopustit. Bez něj už nemohl být. A jednou mi povídal, jak se mu něco stalo s routerem. Prý se šel podívat, co se s ním děje, a cestou se zastavil v obýváku za členy své rodiny. Byli to prý docela milí a příjemní lidé. IT je král moderní doby a vládne všude, kde se lidé ovládnout dají a nechají. Ale také nám přináší neuvěřitelnou spoustu informací během několik minut, a to z celého světa. A protože přináší informace, patří tedy mezi informační technologie nonens volens. Již není nutno sledovat zprávy v pofiderních televizích, nemusí se hledět na reklamy, které se mezi tím vysílají, takže se to celé utrpení jen a jen prodlužuje.

notebook

V internetových informacích je však skryto velké nebezpečí i když v televizi je to vlastně totéž. Jen jinou formou. Jsou to falešné zprávy. Jistě znáte. Fake news, tak se tomu všeobecně říká v jistých kruzích. Jde o to, že umístí nebo rozesílají zprávy, které nejsou ověřeny od dvou nezávislých zdrojů. Což by ještě nebylo to nejhorší. To horší zlo je to, že úmyslně vyrábějí zprávy vymyšlené a matoucí. S těmi zacházejí stejně jako s předešlými a tím matou lidi ještě více.

pracovna s PC

Jak proti tomu bojovat? Nijak. A jak je rozeznat? To je poměrně jednoduché, nevěřit. A když už vás něco nutí poslat zprávu dále nebo ji vůbec šířit, ověřte ji, jak již výše popsáno. Teprve pak lze zprávu považovat za jakž takž důvěryhodnou a podle toho s ní také zacházet. Informační technologie však nejsou jen toto zlo, ale také spousta dobrých věcí, které pomáhají obyčejným lidem. Například ve spojení s rodinou, vyhledávání léků a spoustu dalších užitečných věcí. Jen je třeba umět to najít a pak také umět to používat. Každý člověk je jistě spokojen, když mu nic nechybí a IT mu k tomu mohou dopomoci mnoha různými způsoby. Chce to jen zpočátku trošku trpělivosti. Tak hledejte a učte se.

Rubriky
IT

IT se využívá denně

Co si myslíte o počítači a informační technologii, který využívají hlavně děti? Myslím, že mnoho lidí tohle zatracuje. Protože když vidím třeba na hřišti, jak se nějaké maminky baví, že jim vadí rodiče, kteří nechají své děti hrát na počítači. Já ale patřím taky k těm rodičům, kteří dětem dovolí počítač, a ještě z toho mám radost, že se něco více přiučí. A musím říct, že v tom ani děti neomezují. Myslím si totiž, že každé dítě si zjistí, že ho to samo od sebe přestane bavit. Například můj syn je malý a chodí do školky. A on sám se v počítači vyzná opravdu dokonale a umí zacházet s weby i s webovými stránkami. Internet mu není cizí. Umí zacházet jak s počítačem taky s notebookem. A taky velmi často využívá mobil, kde má různé mobilní aplikace. S internetem ti rád hraje a já si myslím, že syn taky toho nevyužívá.

IT mnoho lidí využívá denně.

Nezneužívá to, že by se doma flákal. A neznamená to, že by se doma nudil. Taky si velmi dávám záležet na tom, aby byl syn akční a rád sportoval. Naštěstí syn, jak ví, že může být na počítači, jak chce, tak toho nevyužívá a chodí i ven. Myslím, že kdybych to sečetla, tak jestli je na počítači a na internetu tak hodinu denně. A já si myslím že je to naprosto optimální. Na to, že syn má šest let, tak skvěle ovládá jak internet a webové stránky tak celý počítač. A já jsem na něj hodně hrdá. Vůbec mu to nevyčítám.

IT je pro mě velmi kvalitní a přesná záležitost.

Navíc si myslím, že pak ve škole budu opravdu hodně napřed v učení. Protože díky počítači a kvalitním webům se syn naučil počítat jako druhák a vyzná se dokonale v mapách, že jsem se až divila. A to jen díky počítači a internetové technologii, že tam občas tráví čas a hraje si. Tady jde vidět, že se vyplatí škola hrou. Vždyť se škola hrou taky přeci doporučuje, takže proč by to nemohlo být přes počítač? Každému vyhovuje něco jiného, takže zatracovat počítač nebo notebook nemá podle mě vůbec žádný smyl. Spíše to dětem ublíží.

Rubriky
IT

Virtuální svět

Mnoho času člověk tráví prací, spaním a starostí o domácnost. Občas si zajede na nějaký ten výlet, nebo se jde prostě jen projít po blízkém okolí. Je to teprve několik málo let, co má člověk ještě jednu alternativu (i k těm nevyjmenovaným) pro utrácení svého času. Touto možností je virtuální prostředí digitální zábavy.

mobile-phone-1875813_640

Zatímco si prací vyděláváme na své živobytí, spánkem čerpáme síly a na procházce přicházíme na nové nápady a řešení složitých situací, ve virtuálním světě nemusíme dělat ani jedno. Realita digitální zábavy spočívá ve vytvoření ideálního prostředí podle uživatele a často nevypovídá o běžném životě, ale spíše o přáních a touhách.

Mnohdy je slyšet, že takováto záliba je ke škodě uživatele, protože se v ní pěstují špatné návyky a můžeme se do ní také zcela uzavřít před okolním světem. Ale i opak bývá často pravdou.

Například sociální sítě internetu dávají možnost vytvořit si ryze imaginární profil, který neodpovídá skutečnosti o určité osobě, ale je spíše odrazem jejích nejtajnějších přání skrytých za anonymitou prostředí. Takováto přání se mohou tímto způsobem začít prosazovat do skutečného života. A to jak v tom prospěšném, tak i v tom, co nakonec překáží.

Člověk může nalézt přátele se stejným zájmem. Dále se pak díky takto objevené společnosti rozvíjet. Může si vytvořit prostředí, ve kterém cítí spokojenost sám se sebou a zjistit jak si tento stav přenést i do svého běžného života.

Platí totiž že virtuální svět se odehrává v tom běžném, skutečném, a tak na něj má stejný vliv jako cokoli jiného. A jako s čímkoli jiným se s ním potřebuje člověk napřed seznámit a naučit pracovat.

eye-2040986_640

Konec konců, třeba i takový knižní román, nebo televizní film není otázkou přímé skutečnosti, ale je spíše umělecky ztvárněnou výpovědí o ní. I rozhlas je uměle vytvářená realita. Ale digitální svět a prostředí internetu se od těchto virtuálních, uměle vytvářených, prostředí liší tím, že jsou jejich uživatelé z větší, nebo menší části i jejich tvůrci.