Rubriky
Dům a byt

Výborné bydlení za pár kaček

V Praze a obecně ve velkých městech byl vždy problém natrefit na levné bydlení, avšak dnes se jedná o celorepublikovou záležitost. Pořídit si i malou garsonku ve středně velké obci za slušné peníze už skoro nejde. Víceméně jsou všechny obytné nemovitosti k mání za milion a více, takže není s podivem, že průměrně vydělávající člověk na něco takového prostě nemá. Záchranou však pro mnohé není ani hypotéka, jelikož podmínky pro její získání bývají často neskutečně tvrdé. Ne každý má možnost našetřit si požadovaný základ, co obvykle bývá deset až patnáct procent ceny poptávané nemovitosti. To často může být klidně i sto padesát tisíc.

Financování domu

Nikdo se tak nemůže moc divit tomu, že lidé se snaží stále častěji sehnat něco daleko levnějšího, mimo běžné normy. Proto je teď také zvýšená poptávka po houseboatech. Žít na řece je totiž mnohem levnější než na pevnině. Ovšem i na suché zemi se dá najít něco cenově zajímavého, například mobilní dřevěné domy.

Po stránce ceny jde rozhodně o velice zajímavé obydlí. Dá se sehnat i za polovinu ceny běžného dvou pokojového bytu, nicméně je potřeba očekávat, že nejde o nic ideálního, alespoň co se velikosti týče. Ani mobilní domy nejnovější generace nenabízejí tak vydatný prostorový komfort jako tradiční formy bydlení. Na druhou stranu jsou dobře vnitřně vybavené, a to jak po stránce technické, tak i designové kvality. Super navíc je, že veškeré vnitřní zařízení se obvykle započítává do konečné ceny, takže každý více, že jakmile slouží peníze, může se víceméně okamžitě stěhovat, aniž by musel ještě řešit vnitřní zařízení.

Hypotéka

Nejmodernější modely jsou skvěle zatepleny, takže se dají používat i v zimních měsících bez obav z umrznutí. Dříve vyrobené modely však takovýmto zateplením disponují jen zřídka. I proto jsou levnější a zároveň s k celoročnímu bydlení příliš nepoužívají. Jejich využití je jinde. Mohou například velmi dobře fungovat jako letní chatky.

Rubriky
Dům a byt

Aby byla voda čistá


Zeolit se dostává stále více do povědomí lidí. Je to filtrační materiál, který už bez problémů zajistí, aby byla voda i ve Vašem bazéně tak čistá, jak to jenom bude možné. Věřte tedy tomu, že pokud se na něj rozhodnete vsadit, zaručeně neprohloupíte. Každý člověk, který má doma bazén, by se měl starat o to, aby bylo vše tak, jak to má být.

Bazén totiž není jenom o koupání, ale je také o pečlivé péči, která by rozhodně neměla být podceňována, protože jinak by se mohla začít kazit voda a koupání by bylo spíše nebezpečné. Takovému výsledku je tedy vždy mnohem lepší se vyhýbat a postarat se o to, aby bylo vše v tom nejlepším pořádku.
Koupání by mělo být zábavou
Koupání by zaručeně mělo být zábavou, a proto je potřeba dbát na to, abyste pro takový výsledek mohli vytvořit podmínky. Filtrační materiál se totiž časem opotřebovává a může se stát, že se jeho vlastnosti výrazně zhorší, takže voda nebude tak čistá, jak tomu vždy bývalo. To je známka toho, že byste se měli zaměřit na kontrolu a případnou výměnu filtračního materiálu. Rozhodně to není náročné a předejdete tím mnoha nepříjemným problémům.

Zeolit Vám tedy může nabídnout to, co zrovna potřebujete. Skvěle se postará o to, aby byly z vody odstraněny veškeré nečistoty, takže si s ničím nemusíte dělat těžkou hlavu. Uvidíte tedy, že si přijdete na své a nebudete litovat toho, když na tento filtrační materiál vsadíte a vyměníte jej za filtrační písek. Je ho potřeba mnohem menší množství, ale i přes to může nabídnout ty nejlepší služby. Neváhejte tedy a starejte se o to, aby byla voda ve Vašem bazéně tak čistá, jak to jenom bude možné. Jen tak si budete moct koupání opravdu užívat. 

Rubriky
Dům a byt

Andulka neboli papoušek vlnkovaný

Andulka je též někdy nazývána jako australský vrabec. Je nejčastěji doposud chovaným domácím papouškem. Do Evropy z rodné Austrálie se andulka dostala prostřednictvím přírodovědce Johna Coulda pocházejícím z Anglie. Stalo se tak roku 1840. Vzhledem k nevyžadující náročné péči se velmi záhy andulka stala oblíbeným domácím mazlíčkem bohaté vrstvy populace. Díky chovatelům došlo k rychlejšímu rozmnožování tohoto druhu papouška. Prostřednictvím postupného šlechtění nastalo rozvinutí v podobě rozličných barev.
 
andulka

Andulka je nejen cenově dostupným a nenáročným domácím zvířetem. Své oblibě a přízni se těší díky milé a velmi přátelské povaze. Andulka se dožívá okolo 14 let. Před koupí andulky je třeba zvážit, zda zakoupit ve zverimexu, či v lepším případě přímo od chovatele. Je důležité, abyste si ptáčka řádně prohlédli a zakoupili zdravého jedince.
 
Znaky zdravé andulky
 
·         zobák i oči musí vykazovat známky bez sebemenšího výtoku,
·         čistý řitní otvor,
·         okolí zobáku a očí nesmí být světle šedé a okoralé nerovnosti, jinak se jedná o roztoče,
·         kontrola nohou, zda nechybí či není vadný nějaký drápek, a to včetně prstů,
·         andulka musí vykazovat hravost, živelnost, veselost.
 
Jak a čím andulku krmit
 
Základní menu se skládá ze speciální směsi určené výhradně pro andulky. Adekvátní variantou je rovněž směs pro drobné ptactvo. Je třeba si pročíst složení uvedené na etiketě, neboť pro andulky je důležité proso, a to včetně senegalského, loupaný oves i lněná semínka. Nepostradatelným doplňkem výživy andulek je ovoce – zejména jablka, hrušky, banány, ze zeleniny je vhodná mrkev či salát. Důležitou složku stravy tvoří i zelené krmení, zejména žabinec, jitrocel, listy pampelišky. Pro potřebný přísun minerálů je třeba sépiová kost, která plní i účel pro broušení zobáku u andulek. Mláďatům se podává vaječná míchanice a importantní jsou vitamíny.
 
Vyvarovat se – nikdy andulce nedávat sýr, máslo, brambory, kapustu, fazole ani chemicky ošetřenou zeleninu.

papoušek
 
Domov neboli adekvátní klec
 
Než si přinesete svou novou kamarádku domů, je třeba jí zajistit a poskytnout adekvátní bydlení. Ideální je alespoň klec o délce okolo 80 centimetrů, zejména pokud bude andulka převážně v kleci. Jestliže naopak bude však mít otevřený prostor a klec bude spíše jen místem pro spaní či odpočinek, je potenciální variantou o něco menší klec. Samozřejmostí vybavení klece by měla být i houpačka, bidýlka a větvičky. Nezapomenout na nezbytné misky na krmivo a napáječku pro vodu. A nějakou tu závěsnou hračku. Věřte, andulky si rády hrají.
 
Co se týče umístění klece, tak vhodným prostorem je obývací pokoj. Importantní je, aby klec měla dostatek denního světla, byla mimo dosah přímého intenzivního slunce. Nejlépe je klec umístit ke zdi.

Rubriky
Dům a byt

Krásnější bydlení s tapetou

Jako malá holčička jsem si myslela o tapetách v bytě mých rodičů asi tohle: takové hnusné hnědé „květáky“, není nic lepšího, než je počmárat pastelkami. A tady se to stejně trochu odlupuje. Uvidíme, co to udělá, když za to malinko zatáhnu…
 
Jako větší pubertální holčička jsem si říkala: rozhodně by to chtělo strhat se zdí. Nic tak odporného si do svého bytu určitě nedám, to bych musela být padlá na hlavu.
 
Jenže…to jsem tenkrát netušila, jak doba půjde kupředu a jak krásné vzory, barvy a materiály jednou uvidím. Že budou tak barevné, omyvatelné a dokonce budou tlumit zvuky?? No tohle. Vytapetovaný byt se stal mým snem a tak jsem malinko začala pátrat.

Kromě klasických papírových a cenově nejdostupnějších tapetobchody nabízejí tapety vliesové, což je netkaná textilie z polyesterových a celulózových vláken. Jsou již malinko dražší než tapety papírové. Vinylové, tedy umělohmotné tapety vynikají svou trvanlivostí, omyvatelností a barevnou škálou. Mohou být lesklé i matné a doslova vykouzlí luxusní bydlení. Textilní tapety, jsou zřejmě z nabídky ty nejluxusnější a jsou vhodné spíše pro velmi stylové bydlení. Cena je poměrně vysoká a opatrnosti při tapetování nezbývá, jelikož jsou velice choulostivé.
 
Nepřeberné množství vzorů, které dnešní trh nabízí, mi dokonale učaroval. Květiny, přírodní materiály, jako je dřevo či kámen, geometrické vzory, dětské vzory, jemné barvy i divoké odstíny… nebo třeba fototapety – celá velkoměsta, moře, nespoutaná příroda. Jsou jich snad tisíce. Staly se poslední dobou opravdovým módním hitem a krášlí spousty interiérů.
 
Pokud už máte jako já, alespoň hrubou představu o tom, jak by měl váš pokoj vypadat, stačí si vybrat. Mějte na paměti, že světlé a studené odstíny zvětšují prostor a naopak teplé, aktivní barvy, celou místnost zmenšují.
Je samozřejmostí, že si nemusíte vytapetovat komplet celý byt. Dekorační tapety krásně doplňují a zútulňují již předem vymalovaný interiér. Nezapomínejte na důležitou věc. Výmalba by měla být vždy ve světlejším tónu než samotná tapeta. Vytapetovat si můžete dokonce podlahu nebo třeba jen dveře. Možností je spousta.
 
Kdo ještě tapetám zcela nepropadl, anebo je pouze malinko konzervativnější, může začít se zdobením příbytku samolepícími dekoracemi a fóliemi. Jde o menší či větší samolepky v podobě květin, zvířat, dekorací, přírody a spousty dalších motivů. Vhodné jsou k lepení na všechny hladké povrchy (dřevo, sklo, kachličky, na hladké stěny,
nábytek, umakart, umělohmotné plochy či dokonce plech.
 
Ti zručnější si sami prostory dovedou vytapetovat a tím velmi zútulnit a co je neúžasnější? Tapety a samolepky jsou velmi snadno odstranitelné, pokud nás již omrzí a toužíte po změně.
 
A já jdu pátrat dál. Jakousi představu už mám, ale nemůžu si pořád vybrat…jsem u vytržení z toho množství barev a vzorů. A víte co? Viděla jsem i docela pěkné „květáky“. Jsem zvědavá, co na ně jednou řeknou mé děti J
 

Rubriky
Dům a byt

Skutečně se americká hypotéka bez registru vyplatí?

Pokud si chcete v současné době pořídit dům či byt, s největší pravděpodobností zvolíte jeden z typů hypotéky. Koneckonců, cena nemovitostí je přeci jen tak velká, že běžný člověk nemá šanci tuto částku sehnat.

Pokud neprodávají současně svou starou nemovitost či nemají našetřené peníze díky rodičům, pak je hypotéka skutečně prakticky jedinou z možností, jak si mohou nový dům či byt dovolit. A je fakt, že mnoho převážně mladých lidí se touto cestou skutečně vydává.

hypoteka5

Problém může nastat ve chvíli, kdy je třeba se rozhodnout, jaký typ zvolíme. Je totiž fakt, že na trhu jich je nepřeberné množství a laik může mít potíže se v tom zorientovat. Zvláště když o sobě všechny tvrdí, že právě ony jsou to nejvýhodnější, co na trhu je.

Navíc často dochází k tomu, že se dva druhy zkombinují do jednoho a vznikne tak nový produkt. Příkladem zde může být americká hypotéka bez registru, která v sobě kombinuje fakt, že není nutné mít ručitele, neboť se ručí danou nemovitostí, která je až do úplného zaplacení celé dlužné částky, včetně všech úroků a poplatků, jako u americké hypotéky, s faktem, že zde při schvalování žádosti neprobíhá kontrola registru dlužníků.

Je jasné, že každé zboží má svého kupce, a tak to platí i v tomto případě. Je ale pro firmu skutečně výhodné zrovna tento produkt poskytovat? Nebo bude v nabídce jen krátkodobě a brzy zmizí v propadlišti dějin, stejně jako mnohé ostatní?

hypoteka6

Pravdou je, že zrovna tento druh se vyplatí. Existuje totiž mnoho lidí, kteří nechtějí či nemohou nikoho požádat, aby jim dělali ručitele, a zároveň mají záznam v registru dlužníků, byť to nemusí být jejich vlastní vinou.

Pro tyto lidi je tento druh skutečně nejvýhodnějším a prakticky jediným možným způsobem, jak vysněnou nemovitost získat. Proto věřím, že se na našem trhu udrží a bude s námi ještě mnoho let.

Rubriky
Dům a byt

Dřevěné dětské postýlky z masivu 60×120 cm

Pro všechny děti je mnohem lepší, pokud už se od mala učí spát v dětské postýlce. Dětské postýlky se doporučují pro děti do dvou let. Nejlepší jsou dřevěné dětské postýlky z masivu 60×120 cm, které kromě toho, že mají dlouhou životnost, dokážou nabídnout i jiné věci, jako je například pohodlí a kvalita.

bílá dětská postýlka

Časem ale přijde období, kdy se bude dítě připadat nepříjemně a těsně. Právě tohle je ten okamžik, kdy je potřeba začít se dívat po větších postelích, které jsou určeny pro děti. Modelů těchto postelí existuje skutečně mnoho, takže je z čeho vybírat. Jestli je něco, co vás určitě bude zajímat, pak je to vzhled a cena. Je sice hezké, že bude postel plná barviček, ale než dojdete ke konečnému rozhodnutí, je potřeba se zamyslet hlavně nad funkčností a také bezpečností. Cena by také neměla být rozhodujícím faktorem, protože byste mohli zakoupit něco, co by vám nemuselo dlouho vydržet. Opravdu jsou nejlepší výrobky z masivu, které mají dlouhodobou životnost a také bezchybnou kvalitu.

Je potřeba počítat s tím, že postel nebude sloužit pouze pro spánek, ale také pro zábavu. Dítě na ní může tedy kdykoliv skotačit. Jestliže by byl daný materiál slabý, mohl by prasknout a mohlo by také dojít k úrazu.

Vždy myslete na to, aby postel byla zaoblená a aby byl její povrch kvalitně dokončen. Ostré prvky by nemusely ovlivnit pouze vzhled ale i bezpečnost. Všechny modely, které tedy nejsou bezpečné, by měly být z vašeho výběru odstraněny.
hračky nad postýlku

Postele jsou v dnešní době již různé. Některé jsou tradiční bez úložného prostoru, s úložným prostorem, zvýšené, patrové apod. Rozhodně je z čeho vybírat.

Je ale potřeba myslet hlavně na zdraví a bezpečnost vašich ratolestí. U takových patrových postelí je potřeba myslet na to, že na horní posteli by mělo spát dítě starší šesti let apod.

Rubriky
Dům a byt

Hypotéka aneb získání do několika hodin

Získat hypotéku není v dnešní době nic jednoduchého. Zvláště banky jsou velmi náročné v tom ohledu, že si své klienty pečlivě vybírají. Pro někoho to může být velkou překážkou, a to například ve smyslu dokládání příjmů. Existuje hned několik důvodů, proč nemusíte chtít dokládat své příjmy:
tři mince a šest domků
–        Jste dočasně bez zaměstnání nebo z jakéhokoli jiného důvodu nemáte v současnosti žádný příjem
–        Máte nepravidelnou mzdu, která se odvíjí od různých skutečností, a proto je samotné dokazování velmi náročné
–        Nemáte mzdu dostatečně vysokou, abyste pokryli nároky banky, případě pak úvěru
–        Nechcete nikomu sdělovat, kolik si měsíčně vyděláte, poněvadž to pokládáte za soukromou věc
Ať už se podíváte na jakýkoliv z těchto případů, je zřejmé, že u banky s tímto nepochodíte. Proto je dobré znát nějakou alternativu, kterou může být hypotéka bez dokládání příjmů. Ta pro vás bude znamenat východisko zejména v případě, kdy to myslíte s úvěrem tohoto typu vážně.
pojištění domácnosti

Nebankovní společnost aneb nástraha vedle nástrahy?

Někdy se však můžete setkat s názory, že společnosti tohoto typu jsou ke svým klientům neseriózní, nabízí nekvalitní úvěry nebo mají jakoukoliv jinou vadu. Ačkoliv je to ve velkém množství případů pravda, stále jsou na trhu i takové společnosti, které pouze chtějí nabízet výhody oproti bankám, ale současně to myslí opravdu dobře. Právě takových společností byste se měli držet, avšak vyhledat je mezi těmi ostatními společnostmi nemusí být jednoduché.
Abyste tedy předešli všem těm nástrahám, které se mohou v této oblasti objevit, měl by být vaším cílem nějaký odborník, popřípadě osoba znalá všem těmto společnostem. Právě tak se můžete efektivně vyhnout všem možným rizikům a komplikacím. Správný úvěr totiž můžete vybrat i bez toho, aby vám hrozilo nějaké nebezpečí od nevhodných či neseriózních společností.

Rubriky
Dům a byt

Mobilní dřevostavby

Naše skvělé dřevostavby se vám budou opravdu hodně líbit. Jsou stylové, jsou moderní a navíc jsou výhodné hlavně v tom, že nemusíte mít stavební povolení, abyste si taková dům někam postavili, takže pokud máte problémy se stavebním povolením, nechcete čekat, tak tohle je také skvělá volba pro vás. Budete spokojení a nadšení. Vyberte si tohle všechno a budete opravdu na to dobře. Naše nabídka je široká, bude se vám moc líbit. Čím rychleji se rozhodnete, tím to bude pro vás výhodnější. Uvidíte, že tohle bude opravdu skvělé. Naše krásné mobilní dřevostavby najdete v našem katalogu, takže si stačí jen vybrat a pak už nic řešit nemusíte.
projekt domu.jpg
Je to velice snadné, tak se nebojte a prostě si to vyberte. Určitě si vyberte naše skvělé mobilní dřevostavby. Vypadají dobře. Jsou nízkonákladové. Jsou opravdu bez nějakého problému. Je to skvělé a opravdu pro vás výhodné. Určitě si správně vyberte. Tohle bude krok dopředu a bude to pro vás opravdu to nejlepší řešení.
projekt domu.jpg

Luxusní ceny

Naše ceny se vám budou moc líbit. Nejen, že jsou skvělé, ale budou pro vás opravdu výhodným řešením. Je to ideální pro ty, kdo neví, jestli chce bydlet na jednom místě dlouhou dobu a podobně. Všechno dopadne dobře. Rozhodně to udělejte hned teď. Vyberte si naše skvělé možnosti. Tohle bude pro vás velice výhodné. Dopadne to dobře. Podívejte se sami a udělejte si o tom všem sami obrázek, jak to všechno funguje a jaké to je. Nepoznáte rozdíl od klasického domu se základy, to vám garantujeme. Určitě tohle dopadne dobře pro vás. Vyřešíte tím i svoji finanční situaci, protože hodně ušetříte a to jak na koupi, tak i na nervech a tak dále. Tohle si musíte zažít na vlastní kůži. Buď se podívejte na internet na naše stránky a udělejte si sami představu nebo si to přijeďte na naši prodejnu vyzkoušet sami a podívat se na tohle všechno. Určitě tohle je důležité udělat ještě hned teď.

Rubriky
Dům a byt

Rekonstrukce bez stavebního povolení

Všichni, kteří někdy nějakou tu rekonstrukci prováděli, ví, že vše vyžaduje velmi důkladnou přípravu. Rekonstrukce není totiž spojena pouze s výběrem vybavení nebo firmy, jak si mnozí myslí. Jsou zde totiž i další kroky, na které nesmíte nikdy zapomenout.
lešení u budovy
Rekonstrukci nebo přestavbu je nutné provádět v souladu s předpisy a požadavky, které stanovuje stavební úřad nebo družstvo.
Pokud rekonstruujete váš dům či byt, vždy se setkáte se třemi situacemi, které určí, jaké povolení bude potřeba. Může se jednat buď o ohlášení, bez stavebního povolení a ohlášení nebo stavební povolení.
Co se týká samotného ohlášení, to je vyžadováno, pokud dojde ke změně užívání některých části stavby. Příkladem je zvětšení koupelny, přesunutí WC apod. Jestliže potřebujete probourat zeď, taky k tomu nepotřebujete stavební povolení. Ohlášení může být vyžadováno i při stavebních úpravách a to pokud jsou realizovány z těžších materiálů.
Pokud není potřeba stavebního povolení ani ohlášení, pak se jedná o práce, kde nezasahujete do nosných konstrukcí budovy a nijak se nemění vzhled ani její využívání. Může se jednat o vymalování pokojů, výměny podlah apod. Jestliže byste chtěli realizovat přestavbu, musíte dodržet to, že používaný materiál bude stejný nebo alespoň podobný a kromě toho bude zachována původní dispozice bytu či domu.
sloupaná barva
A na samotný závěr stavební povolení. To je opravdu nezbytné, pokud se mění vzhled budovy. Ať už se jedná o zvětšení balkónu, rekonstrukci střechy apod. Žádost je v těchto případech nevyhnutelná. Je nutné ohlásit i vybudování nového komínu nebo změnu vytápění a mnoho dalších.
Ptáte se, proč je potřeba všechno hlásit? Odpověď je snadná. Je to totiž kvůli tomu, že většina stavebních úprav může a nemusí mít vliv na požární bezpečnost, která je velmi důležitá.
Dávejte si opravdu velký pozor na to, abyste na takové věci nezapomínali. Mohly by vás dostihnout i nepříjemné problémy o které určitě nikdo z nás nestojí.

Rubriky
Dům a byt

Nejlepší prevencí je investice

I když jsme pojištěni, což je taková naše jistota, abychom se alespoň částečně zahojili, dáte mi jistě za pravdu, že v našem zájmu je, aby ke vstupu cizích osob do našeho domova, vůbec nedošlo. Je proto důležité se kvalitně bránit a být na zloděje připraven. A protože bezpečností dveře jsou základ, začneme jimi.

 

Šetřit na vstupních dveřích není na místě

 
 
A)    Odborníci doporučují koupit dveře v tak zvané 3. nebo 4. bezpečnostní třídě. V čem jsou tak kvalitní? Mají oboustranné, celoplošné pancéřované zamykání, až pětadvacetibodový systém zamykání a celkově jejich konstrukce napovídá tomu, že chuť dostat se přes ně, nezvaného návštěvníka okamžitě přejde.
B)    Stejně jako dveře samotné, je důležitá i cylindrická vložka. Zase platí, že není dobré na nich šetřit, protože ty levnější, jak vám odborníci v obchodech jistě potvrdí, se dají odvrtat nebo vylomit.
C)    Bezpečnostní dveře mohou mít také zvukovou nebo i vodotěsnou izolaci, certifikát proti větru, kouři nebo ohni. Pro představu, taková vodotěsnost vám může ohlídat třeba vytékající pračku, která by vám mohla nadělat pěknou paseku a zničit například podlahu. Podobný problém, který by tento systém mohl odhalit je prasklá vodovodní trubka nebo přeteklá vana.
 
Rozhodnutí je tedy čistě na vás, na vašich finančních možnostech a také na tom, jak a proč chcete mít svůj majetek ochráněný. Jasné je, jak už zde zaznělo, šetřit v tohle směru není na místě.

Co se týče nově kolaudovaných domů, ty už musejí mít podle vyhlášky o nově vzniklých stavbách, detektory certifikované, bez nich prostě kolaudace není možná. V levnějších variantách detektorů vám tento například při kouři zvukově tuto skutečnost oznamuje.
 
A pokud jde o chytřejší a pochopitelně i dražší, ty s vámi mohou komunikovat přes mobilní telefon, nebo je možné se napojit na pult centrální ochrany a to už je asi nejlepší a nejspolehlivější řešení.