Rubriky
Peníze

Kvalitní hypotéky

Hypotéka bez příjmu je taková, že nemusíte ukazovat skoro všechny vaše příjmy. To ale neznamená, že budete sedět doma a budete pobírat pouze sociální dávky od státu. Hypotéka bez příjmu je taková, že alespoň máte všechno rychle hotové a odpadá vám nějaké nepotřebné a zdlouhavé papírování. Ovšem ale je výhodné, pokud máte všechny doklady raději sebou. Opravdu nikdy nevíte, co se může stát. Nicméně hypotéka bez příjmu je velmi výhodná pro nás všechny. A na našem českém finančním trhu je velmi oblíbená. Podle průzkumu jsem zjistila, že hypotéka bez příjmu je taková, že oni má nájem opravdu každý druhý žadatel o hypotéku. Hypoteční úvěry jsou velmi poslední dobou rozšířené. A taky velmi žádané. Já sama jsem se s tím setkala.

Dohodněte si s bankou schůzku.

Protože moje maminka pracuje v bance. Moje maminka taky zakládá nové účty anebo vyřizuje hypotéky. Takže moje maminka mi řekla, že o hypotéky je opravdu velký až enormní zájem. Hlavně hypotéka bez příjmu. Hypotéka bez příjmu je velmi oblíbená v tom, že má opravdu mnoho možností. A za tuto hypotéku lze koupit nejenom dům, ale taky byt.

Stavět dům chce každý.

Je možné si za to pořídit i chatu. Ovšem si taky můžete z těch peněz postavit váš vytoužený dům na vlastním pozemku. Tohle všechno záleží už pouze ale jenom na vás. Nicméně je hypotéka bez příjmu výborná v tom, že je známá u všech a v poslední době je velmi vyhledávaným finančním produktem. Já sama jsem byla velmi překvapená, když jsem se dozvěděla, že hypotéka bez příjmu je nejčastější formou hypotéky u nás. A co třeba vy? O jakou hypotéku byste si vy sami žádali, kdybyste měli v plánu stavět dům? Vím, že se možná mnoho lidí bojí, že neví, co bude do budoucna. Jenže když se člověk bude stále bát, tak potom nic neudělá a možná ani ničeho nedosáhne. A já mám taky své zkušenosti. Nebát se a jít do toho! A máte taky nějaké zkušenosti?

Rubriky
Peníze

S hypotékami je to různé

Asi vás nepřekvapí to, že s hypotékami je to skutečně různé. Člověk může narazit na takovou hypotéku, která mu bude vyhovovat, ale může narazit i na takovou, která mu vyhovovat hned z několika důvodů nebude. Kromě toho, že je potřeba si zvolit takovou hypotéku, která by pro vás byla tou nejlepší, je také potřeba popřemýšlet nad tím, kolik korun byste potřebovali půjčit. Na vše je potřeba se ale připravit a to i na to, že vám něco takového nebude poskytnuto. Pokud navíc budete chtít půjčit částku, kterou nemáte šanci splatit, věřte, že vám hypotéka opravdu poskytnuta nebude.

podepisování smlouvy

Dnes už je to tak, že vám hypotéka nebude poskytnuta, pokud vám nezůstane alespoň polovina vaší výplaty poté, co byste za hypotéku zaplatili měsíční splátku. Banky si na něco takového dávají velký pozor a proto je také mnoho lidí, kterým není hypotéka poskytnuta a to právě z tohoto důvodu. Jestliže to nevyjde u banky, nabízí se ještě nebankovní společnosti, které mají sice jiné podmínky, než společnosti bankovní, ale také nějaké podmínky mají, které musíte splnit. Pokud byste měli zájem o tu nejlevnější hypotéku, bylo by dobré zamyslet se nad tím, zda má pro vás něco takového smysl. Pokud byste navíc díky něčemu takovému získali jen pár korun, opravdu vám to za to stojí?

zalévání peněz

Jestli se skutečně bude jednat jen o malé množství peněz, pak věřte, že nemá smysl do něčeho takového jít, protože si za to nic nekoupíte a ani za to pořádně nic nezaplatíte.

Jsou lidé, kteří si berou půjčku jen proto, aby se měli chvíli dobře, a na to jim nejlevnější hypotéka stačí. Něco takového ale nemá žádný smysl, protože to ničemu nepomůže. Zbytečně tak přijdete o vaše peníze, protože rozhodně i na něčem takovém přeplatíte. Dané peníze jste mohli použít na něco jiného a nyní jsou u banky a vy je již nikdy neuvidíte.

Jsou věci, které je potřeba předem promyslet, protože se opravdu nevyplatí. Je možné se mít lépe, ale rozhodně ne tímto způsobem.

Rubriky
Peníze

Jak se překonávají potíže

Soukromé podnikání má tu výhodu a současně i ten nedostatek, že jde o činnost, která je v podstatě nezávislá na státu. Musí se tu sice dodržovat zákony a předpisy, musí se tu odvádět daně, zdravotní pojištění a další platby, ale tím to víceméně končí. A zatímco tatíček stát od soukromého sektoru peníze rád bere, jenom zřídka tomuto i přispěje. A to už musí být vážně zle, jako tomu bylo v případě koronavirových zákazů nebo v souvislosti s dnešním ubytováváním ukrajinských běženců.

pět rublů

Soukromí podnikatelé se tedy určitě nemohou spolehnout na to, že by jim stát nebo někdo jiný nezištně přispěchal na pomoc a vyřešil za ně jejich problémy, kdyby se přestalo dařit. A když tedy podnikání někdy nevzkvétá tak, jak by toto mělo, není tu jiná možnost, než si vzít půjčku a pokusit se to zvládnout aspoň s její pomocí. Což není zrovna ideální řešení, jenže to zkrátka někdy jinak nejde.

Ovšem to, že se někomu z řad těch podnikajících nevede právě skvěle, není důvodem pro to, aby mu byla poskytnuta jakákoliv půjčka, a to okamžitě a výhodně. Pravdou je spíše opak, tedy to, že čím hůř na tom soukromý podnik je, tím hůř se pro něj podnikatelská půjčka získává. To víte, podnikatelé v nesnázích nebývají často bonitní, mají nízké příjmy, špatně vypadající daňová přiznání, záznamy v registrech dlužníků či exekuce, a od někoho takového si banky udržují raději odstup, někomu takovému se tu raději už preventivně nepůjčuje, aby nehrozilo riziko prodělku.

sta rublů

A kde se tedy mají podnikatelé v nesnázích ucházet o půjčku? Nejlepší je často nebankovní společnost a americká hypotéka bez registru, která se zde dá získat. Protože soukromníci obvykle mívají aspoň nějaký nemovitý majetek, a když se tímto mohou zaručit za splácení půjčky, kterou si chtějí vzít, můžou u nebankovních hypoték snadno uspět. A protože jsou takové hypotéky výhodné, lze s jejich pomocí zvládnout kdejaký podnikatelský problém.

Rubriky
Peníze

Možné odpočty z daní

Začátkem nového kalendářního roku nebo s nástupem do nového povolání je nutné vždy vyplnit daňové prohlášení poplatníka daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti. Ať už formulář vyplňujete v kanceláři v práci nebo z pohodlí domova a pročítáte položku po položce a přemýšlíte jak a co správně vyplnit, zamyslete se také nad tím, zda byste si mohli nechat odečíst z daní to, co jste celoročně poctivě platili.

vyplňování papírů

Přehled možných odpočtů:

 

  1. Úroky z úvěru

Koupili jste si nový byt nebo děláte rekonstrukci původního obydlí z úvěru ze stavebního spoření? Potom ročně platíte nemalé úroky. Neváhejte a nechte si je odečíst z daní. K daňovému prohlášení je nutné přiložit potvrzení banky o zaplacených úrocích za předešlý rok. Dále kopii smlouvy o poskytnutém úvěru, kupní smlouvu bytu či domu, kopii vlastnictví a u družstevních bytů členský průkaz. Pokud v bytě nejste přihlášení k trvalému pobytu, je nutné doložit čestné prohlášení, že bytovou jednotku užíváte k vlastnímu bydlení.

 

  1. Dary a dárcovství

Chodíte pravidelně darovat krev? Stačí doložit potvrzení dárcovství, které vám vystaví transfusní stanice a bude vám odečteno až 3000 Kč za každý odběr krve ze základu daně. Nově od září 2017 se dá z daní odečíst i dárcovství kostní dřeně ve výší 20 000 Kč za jeden odběr. Z daní lze odečíst také poskytnutí peněžního daru na charitu doložením potvrzením příjemce daru.

 

  1. Penzijní připojištění

Na začátku každého nového roku vám Penzijní fond zasílá potvrzení o zaplacených příspěvcích. Pří odečtu z daně je nutné doložit smlouvu o penzijním připojištění, která splňuje podmínky pro možný odečet. Maximální výše odečtu činí 24 000 Kč.

 


4.   počítání daní
  
Životní pojištění

Potvrzení o zaplaceném pojistném za předešlý rok zasílá pojišťovna. S doloženou smlouvou si můžete nově od roku 2017 odečíst místo 12 000 Kč až 24 000 Kč.

 

  1. Příspěvky členka odborové organizace

Platíte-li členské příspěvky odborovým organizacím, přiložením potvrzením výše zaplacených příspěvku si můžete odečíst až 3 000 Kč za zdaňovací období.

 

  1. Úhrada za zkoušky ověřující výsledky dalšího vzdělaní

Opět je nutné doložit potvrzení o výši zaplacené úhrady za zkoušku. Maximální limit pro odečet činí 10 000 Kč.

Rubriky
Peníze

První peníze byly z Malé Asie

Kolikrát už jsme je prokleli, a přesto se bez nich neobejdeme.
Peníze.
·        Kolik o nich bylo napsáno divadelních her.
·        Kolik pro ně ztraceno životů.
·        Kolik životů bylo, díky jim, zachráněno.

Kde vlastně vznikly úplně první mince?Určitě každého napadne Čína nebo Egypt. Omyl. První mince pocházejí z Lýdie, co byla země v Malé Asii. Mince, které vypadaly jako malé kotoučky, měly danou hmotnost, mohli lidé potěžkávat už v sedmém století, před naším letopočtem. Jmenovaly se zajímavě – elektrum. A nebyly to, jen tak ledajaké, plíšky. Byla to slitina stříbra a zlata.

Za dalších sto let se, pro tento vynález, rozhodli i v Řecku. Tam se razily čistě stříbrné mince.


Nejoblíbenější byly groše

V Čechách měl na ražbu mincí výhradní právo panovník. Ovšem, jak si pamatujeme z hodin dějepisu, nebylo tomu tak vždy.
–         Biskupové si razili své vlastní mince.
–         Některé bohaté a mocné rody také, například Slavníkovci.
První české mince, které se jmenovaly denáry, nechal razit Boleslav I., už v devátém století. Ve století třináctém je nahradily brakteáty, o jejichž vznik se postaral Přemysl Otakar II. Vypadaly jako jednostranný knoflík.

A konečně přišel pražský groš.
·        Václav II. nechal, tyto mince, razit v Kutné Hoře a jistě netušil, jakou oblibu mezi lidem získají.
·        Platily téměř tři sta let.
·        Měly i své drobné, kterých bylo, na jeden groš, dvanáct.

Tak trochu zmatek, v platidlech, udělal Jiří z Poděbrad, který přidal další drobné. Tentokrát jich bylo, na jeden groš čtrnáct, a říkalo se jim černý peníz. Z důvodu nekvalitního stříbra, které černalo. Vladislav II. Jagelonský nechtěl zůstat pozadu, a tak dal do oběhu bílý peníz. Tentokrát z kvalitního stříbra.

Souběžně s groši fungoval i dukát.Byla to obchodní mince a sloužila i jako
–         darovací mince
–         nebo ekvivalent zlaté cihličky – lidé do nich ukládali úspory.

Rubriky
Peníze

Kdy je cesta do banky zbytečná?

V posledních letech se s nabídkami nejrůznějších forem účelových i neúčelových hypoték roztrhl pytel. Dokonce i nebankovní sektor začíná nabízet podobné produkty a povětšinou cílí právě a klientelu, kterým z určitého důvodu nebyla žádost v bance vyhověna. Hypotéka na pozemek, stavbu nebo koupi nemovitosti, přestavba, vestavba nebo nástavba nemovitosti, zkrátka hypotéku si dnes můžete vzít téměř na vše.

ležící muž

Ovšem není všechno zlato, co se třpytí, na to myslete především. Hypotéka se při špatném plánování může stát břemenem třeba na celý život a vše je dobré dostatečně promyslet ještě před uvázáním na několik desítek let dopředu. Hypotéku si povětšinou berou mladé manželské páry s vidinou vlastního bydlení, ale ne každý vztah je jako z pohádky a problém může být rázem na světě.

 

Jaký druh hypotéky zvolit?

společné plány

Hypotéka se obecně rozděluje na dva základní druhy. Na neúčelové a účelové hypotéky, přitom každá z nich je o trochu jiná. Jak už z názvu vyplývá, účelová hypotéka je striktně vázaná druhem využití financí a přesně vymezuje, na co mohou být čerpané peníze využity. Následně je nutné doložit bance, že peníze byly opravdu využity způsobem, kterým smlouva o hypotéce vyměřuje. Neúčelové hypotéky jsou v mnoha ohledech daleko benevolentnější a s nakládáním peněz má klient v podstatě volnou ruku. Od tohoto přepychu se ale velmi často odráží výše úroku, který bývá u neúčelových hypoték o poznání vyšší.

 

Jak je to s novým pracovním poměrem? Je možné žádat o hypotéku?

Pokud jste nastoupili do nového zaměstnání a čeká vás tříměsíční zkušební lhůta, raději s cestou do banky posečkejte. O hypotéku, stejně jako jiné úvěrové produkty, můžete zažádat až po úspěšném zakončení zkušební doby a v případě, kdy nová smlouva je na dobu neurčitou. Jinak počítejte s tím, že je velká pravděpodobnost, že v bance neuspějete a úvěr schválen nebude.

Rubriky
Peníze

Nebankovní společnost půjčí


Peníze jsou potřeba k životu. Bez nich není život žádný život. A když se jich člověku v některém životním údobí nedostává, je vhodné řešit to půjčkou. Ovšem od koho, že?
Ti, kdo mají hluboko do kapsy, nemohou se pochlubit nijak závratnými příjmy a třeba mají dokonce i nějaký ten méně závažný záznam v registrech dlužníků, sázejí nejednou na nebankovní hypotéky. A dobře činí. Protože taková nebankovní hypotéka je možností řešit finanční trable právě takových lidí. Těch, koho banky a jim podobní nepovažují za příliš důvěryhodné klienty a tudíž je odmítají jako na běžícím pásu. I když je pochopitelné, že si o podobnou hypotéku může požádat i někdo docela jiný, ten, kdo by měl šanci uspět kdekoliv.debetní konto
V případě této půjčky probíhá vše naprosto hladce, a to i u lidí, kteří dokážou splnit jen minimální na ně kladené požadavky. Hravě uspěje ten, kdo

  1. má nemovitost, již by mohl dát do zástavy coby záruku, že vše řádně splatí,
  2. má příjmy klidně i velice nízké, ale přesto dostačující, aby z nich byla poskytnutá půjčka splácena
  3. a má nanejvýš takový záznam v registrech dlužníků, který není při budoucím splácení na škodu a lze tak nad ním přimhouřit oko.

Takovému žadateli stačí vyplnit jednoduchý online formulář, poslat poskytovateli e-mailem několik snímků zastavované nemovitosti k ocenění a vyčkat, až ho kontaktuje zástupce společnosti, jenž s ním všechno projedná do nejmenších podrobností. A když je tak učiněno, lze podepsat smlouvu a zakrátko si již užívat půjčených peněz. jež lze použít klidně na cokoliv. 
A jež je také logicky potřeba postupně poskytovateli vracet, tak, jak bylo dohodnuto. Což ale není problém, protože splácet lze i hodně dlouho a po velice malých částkách. prázdné kapsy
Anebo vše splatit bez sankce i předčasně. To už si může rozhodnout každý sám za sebe.
Takže není důvod otálet. Potřebujete-li půjčit peníze, je tu tato možnost i pro vás.

Rubriky
Peníze

Správné řešení

Potřebujete nové auto, ale nemáte dostatek peněžních prostředků? Chtěli byste si dopřát luxusní dovolenou, kterou si za léta dřiny zasloužíte, ale měli jste v tomto období příliš výdajů, takže vám nezbyly peníze nazbyt? Chtěli byste dopřát svým dětem prázdniny jazykový kurz, protože jazyky jsou velmi důležité, ale ceny takových kurzů jsou nad rámec vašich možností?
klíče na dlani.jpg
Jestliže jste na tyto otázky odpověděli odpovědí ano, a nebo si pokládáte podobné otázky, zaručeně přemýšlíte o tom, jaký způsob je tím nejlepším pro vyřešení této nelehké situace.
Nabízíme vám dvě možnosti, jak tuto nepříjemnou situaci můžete vyřešit. První možnost je lehčí možností- uskromnit se a splnit si to, co chcete, až ve chvíli, kdy bude na vašem bankovním účtu dostatek finančních prostředků. Tato možnost je samozřejmě výhodná ve chvíli, kdy si nechceme přidělávat závazky do budoucna. Nevýhodou je například to, že na dovolené si dopřejete relax, který je potřebný v životě každého z nás.
Pokud se rozhodnete, že danou věc chcete i přes to, že nemáme dostatek financí, řešením je půjčka.
předání úplatku.jpg
Půčku je možno si obstarat hned od několika subjektů- banky, nebankovní společnosti nebo naši známý/ přátelé.
Nevýhodou půjčky od banky je dlouhý časový interval čekání na schválení půjčky. Oproti tomu časový interval nebankovní Americké hypotéky je velice krátký. Další výhodou je to, že nemusíte předkládat výši příjmu.
Když se rozhodneme pro půjčku od našich přátel/rodiny máme největší výhodu v tom, že nemusíme sepisovat smlouvu, dokládat příjmy a podobně. Na druhou stranu taková půjčka může pokazit přátelství.

Závěrem napíši jen to, že je půjčka dlouhodobým závazkem, takže doporučuji důkladné zhodnocení naši finanční situace před tak velkým a závažným rozhodnutím.

Rubriky
Peníze

I pro Vás jsou tu možnosti


Přemýšlíte nad tím, co byste měli udělat pro to, abyste získali půjčku podle Vašich představ? V takovém případě je vždy dobré se obrátit na někoho, kdo už Vám ji rád poskytne a postará se o to, aby bylo všechno v tom nejlepším pořádku. Můžete si být naprosto jistí tím, že když se rozhodnete správně, vyhnete se mnoha nepříjemnostem.

dům snů

V dnešní době se velké množství jedinců obrací právě na banky, protože banky mají poměrně lákavé nabídky. Skutečnost je ale taková, že i přes lákavé nabídky bychom si měli uvědomit, že banky svoje žadatele velice pečlivě kontrolují a dobře hlídají to, komu svoje peníze poskytnou. Proto se může velice snadno stát, že neprojdete všemu kontrolami a peněz se jen tak nedočkáte, což je poměrně velký problém.

Vše má svoje řešení

Naštěstí ale existuje mnoho nebankovních společností, které rády nabídnou finance i těm, kteří byli na jiných místech odmítnuti, na to se můžete spolehnout. Věřte tedy tomu, že si přijdete na své a budete spokojeni s tím, co tu pro Vás je, protože možností je opravdu mnoho.

horská krajina

Například hypotéky bez registru jsou velice oblíbenou volbou zvláště v případech, kdy by se daný žadatel rád vyhnul kontrolám registrů. I něco takového je možné, na to se můžete kdykoliv spolehnout, a proto si buďte jistí tím, že si přijdete na své a nebudete muset ničeho litovat. Peněz se dočkáte tak rychle, jak to jenom bude možné, spolehnout se můžete také na vstřícné jednání a solidní přístup. Uvidíte tedy, že budete se vším nadmíru spokojeni a vše bude odpovídat Vašim představám, což je skutečně důležité. Chtějte vždy takové řešení, které pro Vás bude naprosto ideální a bude Vám moct nabídnout mnoho různých možností.

Rubriky
Peníze

Jak financovat koupi či rekonstrukci chaty nebo chalupy

Češi jsou vyhlášení jako nadšení chataři a chalupáři, hlavně v dobách ještě nedávných měla téměř každá domácnost chatu či chalupu, kam jezdili o víkendech, ať už kvůli relaxaci, přírodě, rybaření nebo setkávání se s přáteli, ale hlavně si mohli na chvíli užít volna v přírodě, než být věčně jen „v paneláku“.

I když je dnešním trendem, hlavně mladých lidí, pořídit si rovnou domek, než byt a chatu, což by se samozřejmě v dnešní době hodně prodražilo, najdou se stále lidé, kteří zastávají mít obojí, ve městě být v kontaktu s lidmi a na chatě si užívat přírody, ale také je stále častější, že pokud někdo chatu či chalupu vlastní a k tomu i byt, zrekonstruují se ji a byt „přenechávají mladým“.

Jakými způsoby se dá financovat pořízení nebo rekonstrukce chaty či chalupy:
–        nejideálnějším způsobem je samozřejmě hotovost, ať už máte našetřené peníze, nebo prodáte byt ve městě a zrekonstruujete si chatu či chalupu k trvalému bydlení, pokud ji nemáte a jste rozhodnuti si ji koupit, platí to samé, ale ruku na srdce, v dnešní době má málokdo našetřeno tolik peněz, a byt se prodávat moc nevyplatí

–        možným způsobem je hypoteční úvěr, ten se Vám vyplatí, pokud chcete chatu koupit, ale užívat jen k rekreaci, k trvalému bydlení Vám ho banka neposkytne. Podle hodnoty zastavované nemovitosti (tou může být právě chata či chalupa Vaše banka rozhodne o výši poskytnutého úvěru, musíte také splňovat několik základních podmínek:
–        být dostatečně bonitní (mít dostatečný a stálý příjem)
–        pokud jste podnikatel, pak daňové přiznání
–        samozřejmostí je dostatečná zástava (tou je právě kupovaná chata či chalupa)
–        věk nad 18 let
–        výhodou Vám bude „historie ve Vaší bance“
–        pokud chcete chatu či chalupu zrekonstruovat, bude pro Vás výhodnější půjčka na bydlení, u té není třeba zajištění nemovitostí a její vyřízení je rychlejší
–        je to vlastně forma tzv. spotřebitelského úvěru, nevýhodou může být, že vlastně u všech použitých peněz na rekonstrukci musíte doložit, na co byly použity
–        výhodou naopak je nižší úroková sazba než u klasické půjčky
–      půjčí Vám sicenižší částku než u hypotéky, splátky si ale na oplátku můžete rozložit (většinou až na 10 let) a předčasné splacení je zdarma
 
Pokud se rozhodnete na chatě či chalupě bydlet trvale, musí být nejdříve tzv. rekolaudován, teprve poté se stává objektem určeným k trvalému bydlení a dostává přidělono číslo popisné.

Bohužel ani na jednu z variant většinou nelze použít stavební spoření.