Rubriky
Moto

Jízda na motorce v zimě

Jsou lidé, kteří jsou schopni jet na motorce v zimě. Myslíte si ale, že je něco takového dobrý nápad? Rozhodně ne. Nikdy nevíte, kdy dojde k tomu, že si díky tomu způsobíte úraz, ze kterého budete mít problém se dostat. Nehledě na to, že motorka může mít velké problémy na samotném sněhu jet.

Člověk by měl přemýšlet, co je vhodné a co raději ne, aby se vám opravdu nestalo, že budete mít problém dojet na místo, kam se chystáte, protože vaše motorka bude mít přes sníh problémy. Nejlepší je jezdit na motorce od jara do podzimu, ale jakmile se objeví sníh, bude nejlepší, pokud danou motorku schováte a vytáhnete až na jaře. Věřte, že to bude to nejlepší, co můžete udělat jak pro sebe, tak i pro svou motorku.

motorkář na motorce

I vy byste měli zapřemýšlet nad tím, jestli by něco takového nebylo nejlepší. Pokud máte jen motorku a zbývá vám kvůli tomu už jen jezdit autobusem, pak něco takového jistě nějakou dobu zvládnete, než zase bude ideální počasí a budete opět schopni jezdit na motorce.

Nikdo z nás by neměl riskovat a to ani vy ne. Myslete proto na své zdraví a opravdu jezděte hlavně podle toho, jaké je počasí. Mohl by vás potkat úraz, nad kterým by se druzí maximálně pobavili, protože by jen kroutili hlavou nad tím, že je blázni, protože jste se na sněhu a ledu vydali na motorce.

Neváhejte proto a přemýšlejte ještě dříve, než se rozhodnete jet. Nikdo nemusí mít úraz jen proto, že dostatečně nezvážil podmínky, se kterými by se mohl setkat.

pěkná motorka

Někteří lidé jsou ochotni něco takového risknout, ale věřte, že neudělali dobře. Po cestě je může potkat mnoho komplikací, se kterými to nemusí být jen tak. Určitě nečekejte, že by daný člověk přijel na čas. Něco takového se rozhodně nestane.

Vždy je lepší neriskovat, protože nestojí za to, abyste na něco takového poté doplatili. Je lepší myslet na sebe a na to, abyste byli celí.

Rubriky
Moto

Motoristé

Zavilých odpůrců automobilizmu je po čertech málo, mám dokonce pocit, že jsem sám na celém světě. Ale já to beru jen z hlediska ekologie, jinak auto jako takové a priori neodmítám. Jsem již ve věku, kdy bych je dokonce použil na odvoz nákupu. Ale zatím to ještě jde bez něj, takže… 

Budeme se věnovat té opačné populaci, té, která auto má a již se bez něj neobejde.  

Auto si každý vybírá nejen dle svého gusta, ale také dle stavu své peněženky. Tak to bylo, je a bude. Nebo ne?  

Ne, dnes tomu tak již dávno není. Mám hodně známých, kteří se chlubí svým autem. To že jej budou platit deset a více let již raději před nikým nezmiňují. A když pak přijdou o práci z jakýchkoli důvodů, přijdou také o peníze a pak i o vůz. Takže poučení je zde, kupujte to, na co máte. Jenže, my zase víme, jak to v tomto státě chodí. Na vůz bychom pracovali tak dvacet let a nesměli si nic jiného koupit. Pozor, mluvím o nových a lepších vozech, ne o ojetinách z bazaru, které stojí tak jednu výplatu.  

auto

Ale i takové vozy se kupují a pokud je majitel šikovný, slouží mu auto ještě hodně dlouho.  

Nový vůz má samozřejmě obrovskou spoustu výhod, zárukami počínaje a jinými novinkami konče.  

Jak se vybírá nový vůz vám zde ani nenapovím, protože je to činnost, kterou jsem nikdy nedělal a nikdy asi ani dělat nebudu. Na tyto rady si budete muset udělat rozhovor třeba s kolegou z práce, nebo vyhledejte příslušný server, kde zcela jistě naleznete spoustu a spoustu potřebných informací.  

historický vůz

A jaké auto je nejlepší? Přirozeně to, které máte vy sám. To, co mají ostatní, jsou jen šunty a plečky k ničemu a vy sám byste o nějaký podobný kus plechu samozřejmě ani nezavadil. Nevěříte?  

Schválně se zkuste mezi známými otázat, jakou značku vozu si máte koupit a která je skutečně dobrá. Pak raději utečte, protože muži jsou schopni se pro tu svou značku i poprat. Prostě nej je ta jejich. A je to. 

Rubriky
Moto

Starší motorkáři

Divit se může každý z nás a to nad mnohými věcmi. Příkladem jsou starší motorkáři. Je mnoho lidí, kteří nechápou, jak mohou starší lidé jezdit na motorkách, protože si myslí, že je pro ně něco takového velmi nebezpečné. Je mnoho starších motorkářů, kteří si myslí, že mají ze své roky dostatek zkušeností a nemůže se jim nic přihodit. Bohužel každému z nás se může něco přihodit a pokud je člověk již starší, může případnou nehodu mnohem hůř snést. Pokud má nehodu na motorce mladý člověk, často bývá potlučený, ale něco takového se mu zahojí za pár dní. Pokud je ale člověk starší, nemusí to skončit pouze u potlučení a kromě toho takové hojení zranění rozhodně nebude trvat pár dní.

motorka na cestě

Každý z nás by měl hledět zejména na své zdraví. Jestliže jste již starší a jízdy na motorce milujete, měli byste mít na sobě alespoň věci, které vás před pádem alespoň z části ochrání a to zejména části těla, jako je hlava nebo kolena. Bez helmy byste rozhodně neměli nikam vyrážet a to ať už jezdíte na motorce nebo i na kole. Nejen bez něčeho takového, ale například i bez chráničů.

Na cestách člověk může potkat řadu starších motorkářů. Někdy se opravdu jedná o člověka, u kterého byste se troufli tvrdit, že by mu mohlo být okolo 65 let. I takoví lidé jsou. Na jednu stranu je hezké, že má takový člověk nějakého koníčka, který v tomto případě spočívá v ježdění na motorce, ale je potřeba začít pomalu ale jistě brát ohled na svůj věk. Mnoho lidí si neuvědomuje, že pokud chtějí vydržet na světě co možná nejdéle, je potřeba se starat nejen o sebe, ale také o své zdraví.

motorky na cestě

Zakázat takovému člověku jezdit nemůže nikdo. Daný člověk by si měl ale uvědomit, že by měl něco takového omezit a pokud už by chtěl jezdit, pak nejlépe po cestách, kde nejezdí příliš mnoho aut, aby se mu nemohlo nic stát. Každý z nás by se měl vyhýbat nehodám a také úrazům. Vyhýbejte se něčemu takovému i vy.