Zavilých odpůrců automobilizmu je po čertech málo, mám dokonce pocit, že jsem sám na celém světě. Ale já to beru jen z hlediska ekologie, jinak auto jako takové a priori neodmítám. Jsem již ve věku, kdy bych je dokonce použil na odvoz nákupu. Ale zatím to ještě jde bez něj, takže… 

Budeme se věnovat té opačné populaci, té, která auto má a již se bez něj neobejde.  

Auto si každý vybírá nejen dle svého gusta, ale také dle stavu své peněženky. Tak to bylo, je a bude. Nebo ne?  

Ne, dnes tomu tak již dávno není. Mám hodně známých, kteří se chlubí svým autem. To že jej budou platit deset a více let již raději před nikým nezmiňují. A když pak přijdou o práci z jakýchkoli důvodů, přijdou také o peníze a pak i o vůz. Takže poučení je zde, kupujte to, na co máte. Jenže, my zase víme, jak to v tomto státě chodí. Na vůz bychom pracovali tak dvacet let a nesměli si nic jiného koupit. Pozor, mluvím o nových a lepších vozech, ne o ojetinách z bazaru, které stojí tak jednu výplatu.  

auto

Ale i takové vozy se kupují a pokud je majitel šikovný, slouží mu auto ještě hodně dlouho.  

Nový vůz má samozřejmě obrovskou spoustu výhod, zárukami počínaje a jinými novinkami konče.  

Jak se vybírá nový vůz vám zde ani nenapovím, protože je to činnost, kterou jsem nikdy nedělal a nikdy asi ani dělat nebudu. Na tyto rady si budete muset udělat rozhovor třeba s kolegou z práce, nebo vyhledejte příslušný server, kde zcela jistě naleznete spoustu a spoustu potřebných informací.  

historický vůz

A jaké auto je nejlepší? Přirozeně to, které máte vy sám. To, co mají ostatní, jsou jen šunty a plečky k ničemu a vy sám byste o nějaký podobný kus plechu samozřejmě ani nezavadil. Nevěříte?  

Schválně se zkuste mezi známými otázat, jakou značku vozu si máte koupit a která je skutečně dobrá. Pak raději utečte, protože muži jsou schopni se pro tu svou značku i poprat. Prostě nej je ta jejich. A je to.