Máte doma kuchyňskou linku do L? Pokud ano, pak vám jistě neunikly její přednosti. Je to zejména dostatečně velká pracovní plocha a značný přehled o tamním prostředí. Velmi podobné je to s domy, dispozičně řešenými také do písmene L. Písmeno L navíc vytváří v půdorysu možnost doplnit jej krytou zastřešenou nebo otevřenou terasou, a právě terasy bývají velmi oblíbeným místem pro odpočinek při posezení u kávy s celou rodinou nebo s vašimi přáteli.

nízký bungalov

Výhodné je to zejména u rodinných domů do L postavených na kopci s hezkým panoramatickým výhledem, například v horském terénu, tam není nic obtížného setrvat na terase i několik hodin a užít si tu i zábavu u deskových a karetních her.

rodinný dům

Psychologie nízkopodlažních bungalovů

Volný čas, strávený na terase, bude mnohem příjemnější, jestliže si zvolíte k výstavbě nízkopodlažní bungalov. Funguje zde totiž známý psychologický efekt lepšího proudění volné planetární energie u nízkých staveb, a projeví se to poměrně významně zejména u dlouhodobých pobytů v tamním prostředí. Chcete-li mít vlastní zkušenost a vědět, o čem je řeč, běžte někdy navštívit velkoměsto s mrakodrapy, například New York, a pohybujte se celý den pěšky po tamních ulicích. Již za několik hodin na vás padnou chmury, deprese a únava, protože vysoké stavby cloní jak energii z okolního prostředí, tak i slunečním paprskům.

Mezi mrakodrapy se zkrátka budete cítit nesví, zatímco doma na zahradě, za vaším jednopodlažním bungalovem, si budete připadat, jako v jiném světě.

Nízké bungalovy jsou i na první pohled velmi atraktivní, porovnáte-li je s výškovými stavbami bytových domů – kupříkladu takový panelák o jedenácti patrech budí zpočátku sice dojem výrazné monumentality, ale kdybyste tu měli trávit venku před domem více času například posezením u zahradního nábytku, připadali byste si tu velmi podivně.