Antistresových pomůcek nebo technik existuje celá řada, možná si některé z nich dokážete spontánně vybavit, anebo vás napadají i takové, co nejsou běžně známé veřejnosti. Můžeme sem zařadit i jízdu na kole, plavání, reflexní masáže, kinetický písek či plastelínu, někomu pomáhá malování či poslech oblíbené relaxační hudby, jiný dá přednost dobrému jídlu nebo pěstování pokojových rostlin. Jedním z účinných prostředků je i dlažba z přírodního kamene. Působí podobně, jako výrobky z masivního dřeva, jejichž letokruhy navozují pocit klidu, pohody a domácího tepla, což je u nenapodobitelné a jedinečné struktury přírodního kamene jednou z klíčových vlastností.

kamenný chodník

Kámen je ideální antistres

Některé obchody nabízí opracované či přírodní minerály jako antistresovou pomůcku a rozhodně to není nic neobvyklého. Kámen je také jedním ze symbolů uzemnění, tedy lidské vlastnosti, která nás spojuje s přirozeným energetickým vyzařováním z povrchu naší planety a chůze po kamenech dokáže nabíjet baterky po vyčerpávajícím dni na pracovišti, což ocení hlavně lidé žijící ve městech, kde je chaotické prostředí plné smogu, hluku a dalších stresových faktorů.

kamenná dlažba

Mnohdy stačí pouhý pohled na přírodní minerál či veřejný kontakt na Stone expert s vědomím, že nejde o nic syntetického, a máme ihned pocit souznění s přírodou a jejími přirozenými procesy. Ostatně, stres se nás z té přirozenosti snaží pokaždé vykolejit a podstatné je vrátit svému organismu opětovnou rovnováhu.

Kameny se dnes běžně prodávají na tržnicích a v prodejnách s ezoterickým zbožím, lidé minerály sbírají, dávají si je jako součást hmotných dárků, mají jimi vyzdobené kanceláře a psací stoly v domácnostech a něco podobného můžete prožívat s kamenem na podlaze. Pokud se vám podaří zvolit zajímavou kresbu a vhodný typ nerostu, půjde o velmi pěkné řešení do kuchyně, koupelny, předsíně či obývacího pokoje.