Pokud si chcete v současné době pořídit dům či byt, s největší pravděpodobností zvolíte jeden z typů hypotéky. Koneckonců, cena nemovitostí je přeci jen tak velká, že běžný člověk nemá šanci tuto částku sehnat.

Pokud neprodávají současně svou starou nemovitost či nemají našetřené peníze díky rodičům, pak je hypotéka skutečně prakticky jedinou z možností, jak si mohou nový dům či byt dovolit. A je fakt, že mnoho převážně mladých lidí se touto cestou skutečně vydává.

hypoteka5

Problém může nastat ve chvíli, kdy je třeba se rozhodnout, jaký typ zvolíme. Je totiž fakt, že na trhu jich je nepřeberné množství a laik může mít potíže se v tom zorientovat. Zvláště když o sobě všechny tvrdí, že právě ony jsou to nejvýhodnější, co na trhu je.

Navíc často dochází k tomu, že se dva druhy zkombinují do jednoho a vznikne tak nový produkt. Příkladem zde může být americká hypotéka bez registru, která v sobě kombinuje fakt, že není nutné mít ručitele, neboť se ručí danou nemovitostí, která je až do úplného zaplacení celé dlužné částky, včetně všech úroků a poplatků, jako u americké hypotéky, s faktem, že zde při schvalování žádosti neprobíhá kontrola registru dlužníků.

Je jasné, že každé zboží má svého kupce, a tak to platí i v tomto případě. Je ale pro firmu skutečně výhodné zrovna tento produkt poskytovat? Nebo bude v nabídce jen krátkodobě a brzy zmizí v propadlišti dějin, stejně jako mnohé ostatní?

hypoteka6

Pravdou je, že zrovna tento druh se vyplatí. Existuje totiž mnoho lidí, kteří nechtějí či nemohou nikoho požádat, aby jim dělali ručitele, a zároveň mají záznam v registru dlužníků, byť to nemusí být jejich vlastní vinou.

Pro tyto lidi je tento druh skutečně nejvýhodnějším a prakticky jediným možným způsobem, jak vysněnou nemovitost získat. Proto věřím, že se na našem trhu udrží a bude s námi ještě mnoho let.