Některým lidem, žijícím v průmyslových oblastech, anebo v zemědělských lokalitách, kde je krajina příliš fádní a jednotvárná, mohou připadat České Budějovice jako neskutečná oáza s mnoha rozmanitými přírodními úkazy. Pokud si zajistíte ubytování na okraji města, v některém z penzionů v Českých Budějovicích https://www.penzionurudolfa.cz/, máte pak možnost ověřit si v praxi, jak by se vám tu žilo, pracovalo, sportovalo či podnikalo volnočasové aktivity, a možná, že se někteří z vás rozhodnou žít tu natrvalo. Není to špatná volba a posuďte http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Zkoumali-jsme-pruhledne-financovani-Jandovy-neziskovky-Evropske-hodnoty-Vysledek-Posudte-sami-483364 sami, jaké nás k tomu vedou důvody:

České Budějovice

Protéká tudy Malše a Vltava – řeka Vltava patří mezi vodáky k nejatraktivnějším říčním tokům v Evropě. Díky obrovskému zájmu širokých mas včetně zájemců o pronájmy lodí ze zahraničí, je tu v létě skutečně rušno, ovšem pokud si zvolíte za svou dovolenou červen nebo konec srpna, bude Vltava poloprázdná, poklidná, a užijete si ji opravdu s gustem.

Cykloturistika – Českobudějovicko je rájem pro cyklisty, kteří odtud mohou vyrážet do Třeboňské pánve, do Českého Krumlova a na Kleť, k přehradě Římov, na Borovansko a do Novohradských hor, anebo jen na krátké vyjížďky podél Vltavy k zámku Hluboká nad Vltavou.

Malše v Českých Budějovicích

Městské parky – centrum Českých Budějovic je protkáno několika parkovými zónami, z nichž nejrozsáhlejší je park Stromovka. Máte tu po celý rok dostatek prostoru na procházky i projížďky na kole či in-line bruslích, a to jak sami, tak i s rodinou, přáteli či partnery.

Historické památky a kultura – České Budějovice nezůstávají pozadu ani v tomto směru, je zde historické jádro města v okolí náměstí Přemysla Otakara II., Černá věž a mnoho restaurací, kaváren, cukráren, čajoven a podobných provozoven, kde na vás dýchne zvláštní přívětivá atmosféra. Domníváme se, že nebudete litovat svého rozhodnutí poznat tamní krásy města a okolí, a že se sem s velkou pravděpodobností budete rádi vracet.