Získat hypotéku není v dnešní době nic jednoduchého. Zvláště banky jsou velmi náročné v tom ohledu, že si své klienty pečlivě vybírají. Pro někoho to může být velkou překážkou, a to například ve smyslu dokládání příjmů. Existuje hned několik důvodů, proč nemusíte chtít dokládat své příjmy:
tři mince a šest domků
Jste dočasně bez zaměstnání nebo z jakéhokoli jiného důvodu nemáte v současnosti žádný příjem
Máte nepravidelnou mzdu, která se odvíjí od různých skutečností, a proto je samotné dokazování velmi náročné
Nemáte mzdu dostatečně vysokou, abyste pokryli nároky banky, případě pak úvěru
Nechcete nikomu sdělovat, kolik si měsíčně vyděláte, poněvadž to pokládáte za soukromou věc
Ať už se podíváte na jakýkoliv z těchto případů, je zřejmé, že u banky s tímto nepochodíte. Proto je dobré znát nějakou alternativu, kterou může být hypotéka bez dokládání příjmů. Ta pro vás bude znamenat východisko zejména v případě, kdy to myslíte s úvěrem tohoto typu vážně.
pojištění domácnosti

Nebankovní společnost aneb nástraha vedle nástrahy?

Někdy se však můžete setkat s názory, že společnosti tohoto typu jsou ke svým klientům neseriózní, nabízí nekvalitní úvěry nebo mají jakoukoliv jinou vadu. Ačkoliv je to ve velkém množství případů pravda, stále jsou na trhu i takové společnosti, které pouze chtějí nabízet výhody oproti bankám, ale současně to myslí opravdu dobře. Právě takových společností byste se měli držet, avšak vyhledat je mezi těmi ostatními společnostmi nemusí být jednoduché.
Abyste tedy předešli všem těm nástrahám, které se mohou v této oblasti objevit, měl by být vaším cílem nějaký odborník, popřípadě osoba znalá všem těmto společnostem. Právě tak se můžete efektivně vyhnout všem možným rizikům a komplikacím. Správný úvěr totiž můžete vybrat i bez toho, aby vám hrozilo nějaké nebezpečí od nevhodných či neseriózních společností.