Chystáte se na rekonstrukci domu nebo bytu, případně ho chcete jen trochu vylepšit a zútulnit a především v chladných měsících, kterých je během roku většina, trávit čas v teple a pohodlí, ale i trochu netradičně? Pak je pro vás to pravou volbou krb .
dřevo u krbu.jpg
Krb je nejen esteticky příjemný na pohled, ale také praktický na vytápění, hledět do plápolajících plamenů je na uklidnění nervů daleko účinnější než sebelepší sanatorium. Nabídka výrobců krbů je nepřeberná a vybrat si musí snad opravdu každý, ten, kdo preferuje přírodní formu, tedy topení dřevem a i ten, kdo raději sáhne po modelu modernějším, který využívá vytápění teplým vzduchem.
kočka v obýváku.png
Teplý vzduch
Vytápění prostřednictvím teplého vzduchu je velice vyhledávané díky tomu, že je vlastně hned. Tento způsob má i tu výhodu, že vyhřeje více jak jednu místnost, kde se nachází, ale ohřeje i vodu nebo podlahové topení. Pokud se chcete do instalace krbu tohoto typu pustit sami, není to zrovna nejlepší nápad, vzhledem ke složitosti systému a bezpečnosti je lépe obrátit se na specializovanou firmu. Navíc pokud se bude jednat o způsob vytápění celého domu, bude k tomu nutný projekt.
Krása plamenů a otevřeného ohně
Milovníci romantiky pak budou mít jednoznačnou volbu krbu, a to klasického, kam se přikládá dřevem. Předem si ale musíte ujasnit, jak jste na tom s prostorem, kde by měl krb být a jaké jsou další možnosti tohoto místa, především s ohledem na bezpečí, přeci jen s ohněm nejsou žádné žerty. Vzhledově by měl krb korespondovat s interiérem, neměl by působit kýčovitě. S tím vám budou jistě nápomocni odborníci, kteří se s navrhováním i samotnou stavbou krbů zaobírají, mají řadu zkušeností a dokáží poradit. Navíc díky moderní technologii systému 3D vám přímo na vlastní oči ukáží, jak by výsledek mohl vypadat.