Nikdy vás to nenapadlo? Pořídit si na kolo brašny a vyrazit na cestu? Nabalit všechno, co potřebujete k přežití a jen šlapat s čistou hlavou. Od rána do pozdního odpoledne. Někde si najít místečko, kde strávíte noc, nebo se upíchnout v kempu či penzionu. Opravdu vás to neláká? Přiznejte si, že trochu ano.

Na takové cestě to ubíhá

Jaké máte možnosti? Je jich přehršel. Od půjčení kola na nádraží, po dovezení si svého bicyklu na místo startu vlastním autem.

Co k tomu budete potřebovat. Samozřejmě, že kolo. Pokud máte vlastní a alespoň občas vyrážíte, někam na výlety máte na svém kole jistě i nosič na nějaká zavazadla. Na vícedenní turistickou jízdu je vhodné si pořídit i cyklobrašny. Ty jsou uzpůsobeny kolu, nikde nezadrhávají a perfektně vše udrží.

Další balení věcí přizpůsobte tomu, kde hodláte na cestě spát. Pojedete-li od chaty k chatě, od penzionu k penzionu, moc toho potřebovat nebudete. Vystačíte si s náhradním oblečením, pončem proti dešti a hygienickými potřebami.

Pokud hodláte spát ve stanu, ať už v některém kempu, nebo jen tak, nadivoko, povezete si toho s sebou více. Jistě, přijdete o určitý jízdní komfort (zatížené kolo je, zvláště ve sjezdech hůře ovladatelné, a větší váhu poznáte i v kopcích).

V každém případě se neobejdete bez lehkého spacího pytle, nějaké stříšky, nebo přímo stanu. Také nezapomeňte na spací podložku a věci, pro přípravu jídla.

I tudy vede cesta

Když si věci před akcí dáte na hromadu, budete překvapeni kolik jich je. A to ještě nepočítám věci, které vezmete od své partnerky a dětí. Určitě vás napadne, že by bylo fajn, mít elektrokolo. Šlapat sice musíte i na něm, ale dost práce za vás obstará motor.

Když vyrážíte z jiného místa, než z domova, budete si muset na místo kolo nějak přepravit. V každém městě je dnes půjčovna střešních nosičů i nosičů za automobil, která váš problém vyřeší. Nyní zbývá už jen počkat na příznivou předpověď počasí a můžete vyrazit.