Přílet na ruzyňské letiště vašich přátel ze zahraničí může probíhat mnoha způsoby, resp. samotný přílet proběhne podle pravidel letecké přepravy, ale my máme na mysli následující dění. Jedna z prvních věcí, kterou uděláte, by mohl být oběd nebo večeře v příletové hale. Je zde k dispozici samoobslužná restaurace s pěkným výhledem na letištní plochu a posezení je tu skutečně příjemné.

hrad Kost

Pak byste mohli zamířit do centra Prahy na prohlídku města. Tam se buď dopravíte taxíkem, autobusovou linkou městské dopravy, anebo osobním autem, ovšem musíte počítat s tím, že jízda autem do centra města je zdlouhavá a náročná. Máme pro vás však lepší tip. Co takhle s pronajatým vozem z autopůjčovny na letišti v Praze vycestovat na celodenní výlet mimo Prahu?

Zkuste to i mimo Prahu

Pronájem vozidel přistavených přímo k příletové hale je výhodný v tom, že vaši přátelé pohodlně nasednou do vozu, kufry uloží do zavazadlového prostoru a máte před sebou skoro celý volný den.

zřícenina hradu Trosky

Jezero Konětopy – první zastávkou vaší cesty by mohlo být přírodní koupaliště, vyhlášené široko daleko. Z letiště je nejlepší cesta po dálnici D7 s odbočkou na Dřetovice, Kralupy nad Vltavou, Veltrusy, Odolenou Vodu a Kostelec nad Labem. Po cestě letadlem vám jistě přijde vhod kontakt s vodou a toto příjemné osvěžení.

Hrad Kost a zřícenina hradu Trosky, Hrubá Skála – z konětopského jezera najedete na dálnici D10 a během půl hodiny jste v Českém ráji, jedné z nejkrásnějších lokalit v České republice. Můžete tu zavítat třeba na hrad Kost, k dominantě s názvem Trosky, můžete si prohlédnout zámek Hrubá Skála a vystoupat až k rozhledně na Kozákově. Tamní krajina vám možná učaruje natolik, že tu budete chtít pobývat delší čas, a možná, že se váš pronájem vozu protáhne na několik dnů i s ubytováním. Vaši přátelé pak možná brzy pochopí, proč je naše země turistickým rájem pro zahraniční návštěvníky.