Když byste nahlédli do některé z příruček pro kulturisty a zaměřili se na posilování lýtkových svalů, objevíte tam cvik, velmi účinný, a zároveň jednoduchý. Nepotřebujete k tomu docházet ani do posilovny a vystačíte s ním doma. Postavíte se třeba do obýváku na koberec, nejlépe zcela naboso, aby nohy nepodkluzovaly, a budete se střídavě vypínat na špičky a dosedat zpět na podlahu, oběma nohama současně. Pokud se vám bude zdát námaha slabá, stačí vzít na záda batoh se zátěží a cvik zopakovat.

chůze po schodech

K podobnému jevu dochází vždy, kdy žena obouvá boty na vysokém podpatku. Střídavou chůzí, kdy je noha zatěžována vahou celého těla, v podstatě posilujete lýtka, ať jste kdekoli. Jistě uznáte, že je to docela namáhavé, a chodit v takové obuvi příliš dlouho nohy a chodidla přetěžuje, proto se doporučuje nohám také ulevit a vyměnit obutí. Boty na podpatcích jsou vhodné zejména pro zvláštní příležitosti, jako je maturitní ples, pracovní pohovor, módní přehlídka, anebo sex.

boty na vysokém podpatku

Proč jsme zmínili zrovna sex, v souvislosti s obuví na podpatcích? Protože toto je jedna z hlavních příčin, proč vůbec něco takového vzniklo, a proč je mají ženy i muži v oblibě. Ženy je rády nosí a muži se na to rádi dívají, protože je to sexuálně vzrušuje. Vlastně to může vzrušovat jak ženy, tak i muže. Pojďme si nyní rozebrat, co je na botách na podpatcích tak vzrušujícího:

Prodloužené lýtko – zvýšený podpatek opticky prodlužuje nohy a zejména lýtka, tím pádem se zdá žena krásnější, štíhlejší a více podobná elegantní gazele.

Zvýrazněný kotník – o vzrušujícím kotníku píše i Neal Walsch ve své populární knize „Hovory s Bohem“. Kotník je jedním ze sexy symbolů, a dokonce to platí i pro mužská chodidla. Kotník nejlépe zvýrazníme v botách na podpatku.

Klenba chodidel – krásná klenba na chodidlech informuje o jejich dobrém zdraví (žádná škaredá plochá noha) a právě vyšší podpatek dává klenbě vyniknout podobně, jako kotníku.

Pata a prsty – jsou-li vidět prsty a pata, mnoho mužů to dovede vzrušit nebývalým způsobem, a přitom to nemá nic společného s fetišismem. Chodidla jsou totiž také jednou z erotogenních zón.