Připadá vám, že strávit v zaměstnání 40 hodin týdně je hodně a těšíte se vždy na víkend? Představíme vám někoho, kdo nemá problém pracovat dvojnásobek času než většina lidí. Když milujete to, co děláte, tak je samozřejmě jednoduché tomu věnovat každou chvilku svého života.
 kreativní grafika

O kom je řeč?

Yulia Yakushova (34) je původem z Ruska, kde na vysoké škole studovala lingvistiku. Není to totiž jen nadaná ilustrátorka, ale také mluví hned pěti jazyky. Patří mezi ně ruština, angličtina, čeština, španělština a italština. Vystřídala již tři státy, kde dlouhodobě žila. Prvním bylo rodné Rusko, druhým Čechy (konkrétně Praha) a třetím je nyní New York.
 
Jak se dostala k nám? Snadno srze lásku. Když jí bylo 17 let, tak ve škole potkala českého studenta grafického designu. Zamilovala se a odstěhovala za ním do Prahy. Zároveň ale stále studovala v Moskvě. Živila se tak jako ilustrátorka pro naše magazíny a zároveň platila letenky.
 

(Ne)snadné začátky

Jistě si říkáte, že začít v jakékoli práci není jednoduché. A především v případě, že se zabýváte kreativní činností. Yulia si s tím takovou hlavu nedělala. Byla mladá a šla na to jednoduše. Šla do trafiky, koupila pár magazínů, našla jméno a kontakt na jejich art direktora a poslala mu své portfolio. I když je to skutečně snadné, většina lidí na to takhle nejde a hledá mnohem složitější způsoby.
 malování na papír

Velké výsledky

Tato žena možná na první pohled nemusí vypadat nijak výjimečně či zajímavě. Opak je ale pravdou. Od kupování časopisů v trafice kvůli zaměstnání se dostala k takovým organizacím jako je OSN, UNESCO, Mezinárodní olympijský výbor a pracovala také na tak velkých akcích jako je např. One Planet Summit, kdy se na její design na Eiffelově věži v Paříži dívaly tisíce lidí.
 
Několik let také působila jako kreativní ředitelka festivalu reSITE, kde se starala o kompletní vizuál. Chtěla ovšem změnu a vydala se proto do New Yorku, kde po chvíli získala místo ve WPP, což je největší reklamní společnost na světě. A navíc si New York naprosto zamilovala a cítí se v něm doma.
 

Složité požadavky a málo spánku

V současnosti působí např. u Future Investment Initiative v Saúdské Arábii, kde musí řešit netradiční požadavky. Moderní pohled a technologické novinky jsou pro ně prioritou. Proto pro ně již vytvořila mluvícího Einsteina i hologram lva uprostřed pouště. Díky tomu dělá 80 hodin týdně a miluje to.