Pro všechny děti je mnohem lepší, pokud už se od mala učí spát v dětské postýlce. Dětské postýlky se doporučují pro děti do dvou let. Nejlepší jsou dřevěné dětské postýlky z masivu 60×120 cm, které kromě toho, že mají dlouhou životnost, dokážou nabídnout i jiné věci, jako je například pohodlí a kvalita.

bílá dětská postýlka

Časem ale přijde období, kdy se bude dítě připadat nepříjemně a těsně. Právě tohle je ten okamžik, kdy je potřeba začít se dívat po větších postelích, které jsou určeny pro děti. Modelů těchto postelí existuje skutečně mnoho, takže je z čeho vybírat. Jestli je něco, co vás určitě bude zajímat, pak je to vzhled a cena. Je sice hezké, že bude postel plná barviček, ale než dojdete ke konečnému rozhodnutí, je potřeba se zamyslet hlavně nad funkčností a také bezpečností. Cena by také neměla být rozhodujícím faktorem, protože byste mohli zakoupit něco, co by vám nemuselo dlouho vydržet. Opravdu jsou nejlepší výrobky z masivu, které mají dlouhodobou životnost a také bezchybnou kvalitu.

Je potřeba počítat s tím, že postel nebude sloužit pouze pro spánek, ale také pro zábavu. Dítě na ní může tedy kdykoliv skotačit. Jestliže by byl daný materiál slabý, mohl by prasknout a mohlo by také dojít k úrazu.

Vždy myslete na to, aby postel byla zaoblená a aby byl její povrch kvalitně dokončen. Ostré prvky by nemusely ovlivnit pouze vzhled ale i bezpečnost. Všechny modely, které tedy nejsou bezpečné, by měly být z vašeho výběru odstraněny.
hračky nad postýlku

Postele jsou v dnešní době již různé. Některé jsou tradiční bez úložného prostoru, s úložným prostorem, zvýšené, patrové apod. Rozhodně je z čeho vybírat.

Je ale potřeba myslet hlavně na zdraví a bezpečnost vašich ratolestí. U takových patrových postelí je potřeba myslet na to, že na horní posteli by mělo spát dítě starší šesti let apod.