Internet je dnes celosvětové médium, kde můžete nalézt mnoho nesmyslů, nepravdivých a zkreslujících informací podávaných záměrně či z nevědomosti, ale také celou řadu velmi užitečných rad a tipů. Napomáhá tomu i dostupnost Internetu na mnoha veřejných místech a také rychlost připojení, která ještě před pětadvaceti, třiceti lety byla v praxi využitelná spíše jen pro textové informace, zejména e-mail.

instruktážní video

Instruktážní videa pomáhají v praktickém životě

Stalo se vám někdy, že jste si nevěděli rady s montáží nábytku, s výměnou oleje včetně olejového filtru v autě, s demontáží autožárovky a s podobnými technickými záležitostmi? Potřebovali jste někdy nějaká doporučení, zkušenosti a řešení, která jsou uváděná doslova v přímém přenosu? Pak by se vám mohlo hodit nějaké instruktážní video.

kamera na stativu

Dnešní doba je k tomu příznivě nakloněná, mnozí z nás se totiž rádi pochlubí svými znalostmi a zkušenostmi na Internetu v různých diskusích, hodnoceních produktů a služeb a s dalšími podobnými tématy, a mimo jiné také nahrávkou videa, kde prezentují popisovanou situaci buď formou školení anebo přímého zásahu. Můžete se tak například dozvědět o výhodách doplňků stravy, jak na vaše tělo budou působit, kterému z nich dát přednost, a proč, a to vše budete mít přehledně postupně znázorňováno barevnými smazatelnými fixy na bílou tabuli.

Mohla by vás zajímat montáž šatní skříně od určitého výrobce formou videa, což je ta nejlepší instruktážní pomůcka. Když si totiž koupíte nábytek, máte k němu pouze k dispozici papírový návod, mnohdy nepřehledný, kde můžete poměrně snadno udělat nějakou nevratnou chybu. Máte-li ovšem video nahrávku s přesným popisem, kde zároveň vidíte, jak pracovník jednotlivé díly k sobě přikládá, jak si vypomáhá přímo v terénu různými pomůckami, a kde vám také může slovy sdělit nějaké fígle a záludnosti, s nimiž se při montáži můžete setkat, pak je to úplně o něčem jiném.