I když jsme pojištěni, což je taková naše jistota, abychom se alespoň částečně zahojili, dáte mi jistě za pravdu, že v našem zájmu je, aby ke vstupu cizích osob do našeho domova, vůbec nedošlo. Je proto důležité se kvalitně bránit a být na zloděje připraven. A protože bezpečností dveře jsou základ, začneme jimi.

 

Šetřit na vstupních dveřích není na místě

 
 
A)    Odborníci doporučují koupit dveře v tak zvané 3. nebo 4. bezpečnostní třídě. V čem jsou tak kvalitní? Mají oboustranné, celoplošné pancéřované zamykání, až pětadvacetibodový systém zamykání a celkově jejich konstrukce napovídá tomu, že chuť dostat se přes ně, nezvaného návštěvníka okamžitě přejde.
B)    Stejně jako dveře samotné, je důležitá i cylindrická vložka. Zase platí, že není dobré na nich šetřit, protože ty levnější, jak vám odborníci v obchodech jistě potvrdí, se dají odvrtat nebo vylomit.
C)    Bezpečnostní dveře mohou mít také zvukovou nebo i vodotěsnou izolaci, certifikát proti větru, kouři nebo ohni. Pro představu, taková vodotěsnost vám může ohlídat třeba vytékající pračku, která by vám mohla nadělat pěknou paseku a zničit například podlahu. Podobný problém, který by tento systém mohl odhalit je prasklá vodovodní trubka nebo přeteklá vana.
 
Rozhodnutí je tedy čistě na vás, na vašich finančních možnostech a také na tom, jak a proč chcete mít svůj majetek ochráněný. Jasné je, jak už zde zaznělo, šetřit v tohle směru není na místě.

Co se týče nově kolaudovaných domů, ty už musejí mít podle vyhlášky o nově vzniklých stavbách, detektory certifikované, bez nich prostě kolaudace není možná. V levnějších variantách detektorů vám tento například při kouři zvukově tuto skutečnost oznamuje.
 
A pokud jde o chytřejší a pochopitelně i dražší, ty s vámi mohou komunikovat přes mobilní telefon, nebo je možné se napojit na pult centrální ochrany a to už je asi nejlepší a nejspolehlivější řešení.